Pasty polerskie POLYTOP – opinie użytkowników.

Pasty polerskie POLYTOP to kilka rodzajów past o różnym działaniu.

Polytop Diamant Super Cut

Ten rodzaj pasty polecany jest do polerowania bardzo zniszczonych i zaniedbanych lakierów samochodowych. Nie zawiera silikonu w swoim składzie, ale za to bardzo dużą ilość środka ściernego, który poleca się nakładać na twardej gąbce lub futrze polerskim. Pasta ta ma kilka właściwości dla których warto przyjrzeć się jej recepturze i działaniu. Posiada w swoim składzie drobinki, których brak np. w FG4000, ale są one bardzo niewielkie i prawie niewyczuwalne, więc można ten fakt zaaprobować podczas pracy. Stopień ścieralności pasty oceniany jest 10/10, a jej moc można określić jako pośrednią pomiędzy FG4000 a #101. Jest to bardzo cenna informacja, która mama nadzieję wykorzysta niejeden z Was. (https://sklep.motogo.pl/polytop-m59)

Pasta nie pyli mocno, łatwo przy niej zachować porządek, w przeciwieństwie do pasty #101, która nie należy do przyjemnych w użyciu. Niekiedy trzeba przepolerować lakier dwa razy, aby uzyskać odpowiedni efekt, ale jest to bardziej skuteczne i przy okazji czystsze niż jednorazowe użycie #101. Użycie Polytopu przy polerowaniu oszczędza wielu kłopotów od których nie uciekniemy stosując Megs’a lub wymienianego już kilka razy #101. Jednak w przypadku lakieru bardzo zużytego niestety lepiej wrócić do mocy jaką daje #101.

Polytop Diamant Medium Cut

Kolejna pasta tego producenta która przeznaczona jest do lakierów ze średnim stopniem zniszczenia. Również nie zawiera silikonu, likwiduje mniejsze rysy oraz świetnie sprawdza się po wcześniejszym użyciu

Polytop Diamant 5000Super Cut

Najlepiej nakładać ją przy użyciu średnio twardej gąbki polerskiej. Pasta ta jest bardziej tłusta niż Diamant 5000, stopień jej ścieralności został oceniony na 8/10, a wydajność należy do jednych z najwyższych na rynku. Nadaje się do wykańczani alakieru, pomimo delikatnych drobinek jakie posiada.

Polytop diamant 9000 Fine Cut

Stopień ścieralności tej pasty został oceniony na 5/10. Bardzo dobrze wykańcza lakier jeśli wcześniej zastosujemy inne pasty. Zawiera drobinki wyczuwalne w palcach, jest bardzo tłusta, nie zawiera silikonu, a najlepiej stosować ją na średnio twardych gąbkach polerskich. Jest wydajna i dobrze wydobywa głębię koloru.

Autor

Przemysław

Redakcja finconsulting.pl