Czy myjnie bezdotykowe naprawdę niszczą powłokę lakieru?

Spór pomiędzy zwolennikami ręcznego i bezdotykowego mycia cały czas trwa. Warto zobaczyć czy rzeczywiście ciśnieniowe mycie może negatywnie działać na lakier.

Czyste auto – chluba kierowcy

Dawniej mówiło się, że auto będzie ważniejsze dla mężczyzny niż żona. I faktycznie poniekąd tak to właśnie wygląda, ponieważ wielu mężczyzn dba o auto w szczególny sposób. Dlatego nie będą też szczędzić czasów i środków na to, by zadbać o wymarzony samochód. Sprawnie pracujący silnik, amortyzatory zatrzymujące każdą nierówność czy też piękny lakier. Wyrazisty żywy kolor to rzeczywiście bardzo ważne dla wielu osób.

Schemat działania myjni bezdotykowej

Wszystkim nam cały czas będzie brakować czasu. Dawniej więcej czasu poświęcało się na posiłek czy spacer z rodziną, dziś jakby wszystko jest na wyższych obrotach. Dlatego myjnie bezdotykowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Odznaczają się zaletami i w dodatku praktycznymi. Po pierwsze będzie to oszczędność czasu, takie mycie nie zajmuje więcej niż kilka minut. W przypadku samodzielnego mycia auta ręcznie w tym czasie zdążysz sobie jedynie przygotować niezbędne przyrządy.

Bezpieczna myjnia samochodowa

Siła z jaką uderza się o karoserię musi być odpowiednio duża, by usunąć zabrudzenia. Jednocześnie strumień wody będzie tworzyć na powłoce mikrozarysowania. Może na początek nie będą one widoczne, ale po dłuższym okresie czasu pojawiać one widoczne szczególnie w promieniach słonecznych.

Jak myć auto, aby nie uszkodzić lakieru?

Najlepszym rozwiązaniem będzie mycie ręczne, od którego chcemy uciekać szczególnie w dużych miastach. Prawdą jest, że jest to nieco problematyczne. Będzie się potrzebować niewielkiej przestrzeni, do tego bieżącą wodę, wiaderka a także miękką gąbkę oraz szczotkę i płyn do mycia. W trakcie mycia trzeba wykonywać delikatne ruchy z wyczuciem przesuwając szczotkę po karoserii. Nie można używać sztywnego włosia, ponieważ można doprowadzi do porysowania samochodu. Jeśli po myciu chcemy zabezpieczyć dodatkowo karoserię, powinniśmy wykonać jego woskowanie. W ten sposób będzie można skutecznie zadbać o zabezpieczenie powłoki szczególnie przed okresem zimowym.

Autor

Szymon

Redakcja finconsulting.pl