Auto detailing

Co to jest i na czym polega auto detailing?

Autodetailing to proces bardzo szczegółowego i kompleksowego czyszczenia, renowacji oraz konserwacji auta oraz jego elementów zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, tak by podnieść walory estetyczne i użytkowe takiego pojazdu. można dzięki temu przedłużyć również jego żywotność. Często zwiększy to również wartość rynkową auta. Auto detailing to wartość estetyczna i użytkowa, ale także większa żywotność elementów samochodu. (https://sklep.motogo.pl/polytop-m59)

Auto detailing wnętrza

Auto detailing wnętrza wykonywany jest przez czyszczenie i regenerację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy dokonywane w procesie detailingu polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Bardzo duży nacisk kładzie się na renowacje najmniejszych nawet elementów.

Auto detailing zewnętrzny

Auto detailing zewnętrzny będzie obejmował regenerację oraz konserwacje powłoki lakierniczej, kół, szyb, elementów chromowanych. Regeneracja lakieru jest jednym z najważniejszych najbardziej efektowych elementów w ramach procesów detailingu. Proces ten dzieli się na mycie, czyszczenie polerowanie oraz konserwację. Oczyszczenie karoserii prowadzi się do usunięcia wszelkich obcych cząsteczek z powierzchni zewnętrznych lakieru.

Następnie będzie można użyć środki chemiczne, wodę oraz glinki samochodowe. Woda stosowana do mycia w ramach auto detailingu jest specjalnie filtrowana i stosowane są również separatory brudu. W ramach auto detailingui wykonywany jest proces polerowania powłoki lakierniczej ręcznie lub tez przez użycie specjalnych maszyn. Używa się sprzęty polerskie, pady i doskonałe jakości past polerskich.

Polerowanie lakieru

Dzięki temu będzie można usuwać rysy z warstwy klaru, drobnych utlenień, niewielkich wżerów pochodzenia organicznego oraz innych niedoskonałości lakieru. Konserwacja karoserii polega na nałożeniu ochronnej warstwy składającej się z nano- cząsteczki i komponentów odpychających oraz specjalnego wosku. Zabezpieczające karoserię przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przywieraniu obcych cząsteczek.

Poza gruntowym obustronnym myciem powierzchni szklanych, proponujemy w ramach auto detailingu u dodatkowo mechanicznie polerowanie szyb i drobnych rys na lakierze.

Autor

Szymon

Redakcja finconsulting.pl