Co to jest detailing?

Auto detailing jest określeniem stosunkowo nowym, co do zasady jednak wykorzystuje się je do opisywania szczegółowego i rozbudowanego procesu polegającego na dokładnym czyszczeniu, woskowaniu i polerowaniu pojazdów nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz nich. Jego najważniejszym zadaniem jest podniesienie tak walorów estetycznych, jak i wizualnych samochodu, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że dbałość o powłokę lakierniczą przyczynia się do tego, że staje się ona trwalsza niż w innym przypadku.
Detailing
Detailing w polskiej motoryzacji można uznać za dziedzinę dość świeżą, nie można jednak nie dostrzec tego, że nieomal z roku na rok zdobywa ona sobie coraz większą popularność. Gdy mamy do czynienia z odpowiednim podejściem do samochodu, nawet dwudziestoletni pojazd może przerodzić się w nieśmiertelną maszynę, efekt działań tego typu jest przy tym w stanie wywołać zazdrość u innych kierowców. Gdy mówimy o zadbanym samochodzie, w pierwszej kolejności mamy na myśli dbałość o każdy szczegół, w tym i ten, który sprawia wrażenie drobnego. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że każdy samochód ma swój charakter, a tym samym niezbędne okazuje się indywidualne podejście do niego. (https://sklep.motogo.pl/polytop-m59)
Pielęgnacja samochodu
Gdy mówimy o najważniejszym krokiem związanym z pielęgnacją samochodu, z pewnością nie możemy nie zgodzić się z tym, że prym wiedzie tu mycie oraz czyszczenie. Mycie jest sposobem na usuniecie luźnych zabrudzeń pojawiających się na powłoce lakierniczej, jest więc sposobem na wyeliminowanie kurzu, lekkich zabrudzeń drogowych oraz ptasich odchodów – szczególnie groźnych dla lakieru. Czyszczenie jest znakomitym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z zastanymi już zabrudzeniami. Może też usuwać wady lakieru, plamy oraz odbarwienia.
Czyszczenie lakieru samochodowego
Jeśli już po umyciu lakier sprawia wrażenie szorstkiego w dotyku, a osuszanie ręcznikiem z mikrofibry jawi nam się jako uciążliwe, jest to sygnał świadczący o tym, że lakier wymaga dokładnego oczyszczenia. Pierwszym krokiem jest w takim przypadku mycie wstępne, potem zaś konieczne jest chemiczne wyeliminowanie luźnych osadów, smoły, a nawet resztek asfaltu drogowego. Tu znakomicie sprawdzają się glinki – specjalne preparaty przeznaczone do usuwania smoły oraz tak zwanych zanieczyszczeń metalicznych.