5 korzyści z regularnego czyszczenia samochodu

Istnieje znacząca różnica między myciem a detailingiem samochodu. Jeśli myjnię można porównać do brania prysznica, to pełny detailing samochodu byłby jak dzień spędzony w spa. Detailing samochodu to profesjonalna praca wykonywana ręcznie, a nie w myjni automatycznej.

Twój samochód jest traktowany w sposób szczególny, ponieważ detailerzy przeszukują każdy zakamarek Twojego pojazdu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz detailing zewnętrzny, wewnętrzny czy oba, Twój samochód będzie wyglądał i pachniał jak nowy. Zostanie nawoskowany, wypolerowany, odkurzony, odparowany i przycięty, aby uzyskać nieskazitelne wykończenie. Detailing samochodu powinna być regularna działalność, a oto kilka powodów, dlaczego.

1. Chroni Twój lakier

Kiedy twój samochód jest szczegółowy jasna warstwa ochronna wosku lub uszczelniacz jest stosowany na zewnątrz. Chroni to twój lakier przed degradującą mocą słońca, śniegu, słonego powietrza i innych zanieczyszczeń. Toksyczne spaliny z innych samochodów na drodze mogą również zmniejszyć połysk Twojego samochodu.

Woskowanie ożywia również Twój lakier. Nadaje samochodowi nowy, lśniący wygląd i sprawia, że lakier wygląda czyściej i jaśniej. W zależności od środowiska, w jakim się znajdujesz, zaleca się woskowanie samochodu co trzy do sześciu miesięcy, aby utrzymać jego warstwę ochronną.

2. Obniża koszty konserwacji

Nagromadzenie brudu i zanieczyszczeń w ruchomych elementach samochodu może być przyczyną wielu problemów związanych z konserwacją. Pierwszym poziomem konserwacji pojazdu jest utrzymywanie go w czystości. Ułatwia to dostrzeżenie ewentualnych słabych punktów i skorygowanie ich, zanim staną się prawdziwymi problemami. Jeśli często jeździsz po bezdrożach lub po błotnistej wodzie, powinieneś często poddawać swój samochód przeglądom.

Błotnista woda może zaschnąć, tworząc warstwy uporczywego błota w ukrytych częściach samochodu, takich jak przeguby drzwi i wnętrze reflektorów. Regularne myjnie często pomijają te części, a długotrwałe nagromadzenie brudu może pogorszyć osiągi samochodu. Regularne usługi car detailingowe mogą zapewnić sprawne działanie Twojego samochodu.

3. Poprawia Twój wizerunek

Czysty samochód mówi wiele o jego właścicielu. To sprawia, że wydajesz się bardziej odpowiedzialny i zorganizowany. Poza tym, że robi wrażenie na innych, atrakcyjny samochód może dać Ci dodatkowe poczucie wartości i wewnętrznego spełnienia. Regularnie czyszczony samochód to także radość z jazdy. Sprawia wrażenie nowego przez cały rok, niezależnie od tego, czy jeździsz nim latem czy zimą. Również układ klimatyzacji będzie świeży i wolny od kurzu.

4. Zwiększa wartość odsprzedaży

Regularnie czyszczony samochód zawsze wygląda tak dobrze jak nowy. Nie trzeba będzie mocno naciskać, aby promować jego wartość. Błyszczący lakier, czyste szyby i nieskazitelnie czyste wnętrze będą mówić same za siebie. Jeśli nie dbasz o swój samochód regularnie, być może będziesz musiał wydać sporo pieniędzy, aby przygotować go do sprzedaży. Z drugiej strony, często szczegółowe pojazdy są zawsze gotowe do sprzedaży.

5. Oszczędność pieniędzy

Regularne detailingowanie samochodu zmniejsza potrzebę przemalowywania go lub wymiany zużytych części, takich jak obicia siedzeń. Detaliści wnętrz traktują siedzenia i deskę rozdzielczą ochronną pastą, aby były trwalsze. Odkurzają również dywaniki i tkaniny, aby usunąć z nich cały kurz. Kurz sprzyja mikroorganizmom, które mogą powodować szybsze niszczenie tkanin.

Detailing samochodu stał się o wiele łatwiejszy w Australii z sukcesem mobilnych car detailers. Nie musisz już jeździć do detailerów ani czekać w kolejkach. Mobilni detailerzy mogą przynieść swoje usługi do Twoich drzwi.

Autor

Przemysław

Redakcja finconsulting.pl