Na czym polega auto detailing?

Gdy mijać będą kolejne dni, miesiące, lata nasze auto nie będzie już wyglądać tak jak lśniący diament. Jeśli tak się wydarzy z pomocą może przyjść kosmetyka samochodowa znana również z angielskiego jako autodetailing. Jest to proces, w ramach którego doprowadza się w miarę możliwości wygląd samochodu do idealnego stanu.

Kosmetyka auta

Auto detailing jak sama nazwa wskazuje będzie przywiązywał uwagę nawet do tych najdrobniejszych szczegółów związanych z samochodem takich jak usuwanie mikro zadrapań i rys na lakierze, czyszczenie komory wlewu paliwa czy usuwanie resztek owadów, czy śladów otarć butów na wewnętrznej części drzwi samochodu. Te realizowane procesy będą bardzo żmudne i zajmować mogą sporo czasu, ale będzie to gra warta świeczki ponieważ dzięki temu będzie można wyraźnie zwiększyć walory estetyczne samochodu a to sprawi, że także jego rynkowa wartość będzie wyższa. Jeśli rozważymy sprzedaż naszego samochodu zabieg autodetailingu pozwoli zadbać o każdy element wnętrza, które dzięki temu wyglądać będzie rzeczywiście perfekcyjnie.

Car deteling – nowe życie

Twojego samochodu Zabiegi określone jako car detailing to niczym odnowa biologiczna dla samochodu, która obejmować będzie jego pucowanie, wzmacnianie i ochronę wszystkich części tak, by mógł nam służyć przez lata. Jednocześnie chodzi o to, by nasze auto na tle innych samochodów mogło się wyróżniać wyjątkową czystością i blaskiem. Końcowy efekty ma zwalić z nóg.

Mycie samochodu

Do mycia lakieru samochodu stosuje się specjalne miękkie rękawice i ścierki z mikrofibry, tak by dało się w ten sposób chronić auto przed porysowanie karoserii przed przystąpieniem do renowacji lakieru. W tym celu stosuje się specjalną glinkę, która ma za zadanie usuwać te pozostałe zanieczyszczenia, z którymi mycie sobie nie poradziło.

Renowacja samochodu

Polerowanie samochodu

Pominięcie glinkowania mogłoby nam utrudnić polerowanie lakieru i osiągnięcie doskonałej jakości w tym zakresie. Następnie przyjdzie bowiem czas na szczegółowe oczyszczenie wnętrza samochodu, które obejmować będzie pucowanie, pranie tapicerki oraz podsufitki, tak by usunąć również wszelkie plamy i zanieczyszczenia. Wprowadza się także specjalne preparaty, które będą chronić materiały przed starzeniem wywołanym promieniami UV i nadającymi wyjątkowo estetyczne wykończenie.

Autor

Wiktor

Redakcja finconsulting.pl