Czym jest autodetailing?

Autodetailing

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym o co chodzi z detaligniem i dlaczego budzi obecnie tak duże zainteresowanie. Jeśli chodzi o proces autodetalingu to chodzi o doprowadzenie auta do doskonałego stanu wizualnego, zarówno od strony wnętrza jak i też lakieru. Usługę taką przeprowadza się na nowych autach jak i tych już używanych. Nie jest więc dziwne, że nawet taki samochód prosto z salonu może podlegać tego typu usługom, może być estetycznie jeszcze bardziej dopracowany.

Konserwuje się również plastikowe jak i gumowe elementy wnętrza. W starszych autach poprawia się stan lakieru, czyści się nadkola, wnęki komory silnika oraz bagażnika. Detaling utożsamiony jest z często z polerką lakieru i praniem tapicerki jak to w zwykłej myjni. Jednak to błędne myślenie. (https://sklep.motogo.pl/polytop-m59)

Usługi detailingowe

To kompleksowe usługi dla auta, które mogą zając kilka dni. W pierwszej kolejności myje się auto, a dalej przywraca się lakierowi gładkość, oczyszcza się je perfekcyjnie z użyciem specjalnej glinki.

Glinka do lakieru

Glinka to Japoński wynalazek, który gwarantuje nam wyciągnięcie z porów lakieru brudu, który niewidoczny jest dla oka. Proces glinkowania to podstawa, której nie może braknąć przy procesie korekcji lakieru. Gdy lakier będzie już oczyszczony należy przeprowadzić inspekcję co do jego grubości powłoki, można ewentualnie uzupełnić odpryski i ubytki. Do korekty używa się past począwszy od takiej mocno ściernej po taką o charakterze wygładzającym. Po korekcie idealnie czystą powierzchnię lakieru należy odpowiednio zabezpieczyć.

Wybór produktów zabezpieczających jest naprawdę bardzo duży, dlatego dzięki nim będzie można skutecznie zmienić swoje auto. Jeśli już mamy auto odpowiednio zabezpieczone będzie można przejść do kolejnych elementów karoserii a więc liste, uszczelek, elementów chromowanych opon. Na felgi nakłada się między innymi specjalny wosk, który będzie chronił je nawet w trudnych warunkach. W momencie, gdy na zewnątrz wszystko jest zrobione można przejść do wnętrza, gdzie konieczne będzie do użycia odpowiednia chemia, która w sklepie motoryzacyjnym nie będzie dostępna.

Wybór produktów jest tutaj tak duży jak w przypadku wosków. Autodetaling to naprawdę wiele różnorakich usług jakie są realizowane. Dzięki nim nasze auto może się naprawdę niesamowicie zmienić i dzięki temu będziemy czuć się w nim również dużo lepiej.

Autor

Wiktor

Redakcja finconsulting.pl